projekt 8 - innabajka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści
Turnus rehabilitacyjny - Krynica 2016

Tym razem na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny  pojechaliśmy jesienią.
      
Od 20 września do 3 października rehabilitowaliśmy  się w Krynicy Morskiej. Zakwaterowani byliśmy w "Posejdonie" z którego  bardzo blisko było do portu i często właśnie tam zachwycaliśmy się  Mierzeją Wiślaną. Blisko mieliśmy również do centrum miasta, często  chodziliśmy  na pyszne gofry i lody.
      
Codziennie chodziliśmy na plażę, nawet gdy  warunki atmosferyczne nie były sprzyjające. W czasie pogodnych dni długo  spacerowaliśmy, zbieraliśmy bursztyny, graliśmy w „dwa ognie” i  „kurkę"    
W deszczowe dni uczniowie podczas zajęć  edukacyjnych zdobywali wiedzę na temat Morza Bałtyckiego. Dzień  rozpoczynaliśmy poranną gimnastyką, po śniadaniu o wyznaczonych  godzinach uczestnicy turnusu chodzili na zabiegi rehabilitacyjne.     
Wieczorami młodzież traciła kalorie na  dyskotekach, a rodzice przy ognisku.     
W drugim tygodniu pobytu popłynęliśmy statkiem  do Fromborka, gdzie zwiedzaliśmy katedrę, wysłuchaliśmy koncertu  organowego, podziwialiśmy widoki z wieży obserwatorium.
      

Oczywiście obejrzeliśmy również przepiękną panoramę wybrzeża z latarni morskiej w Krynicy.     
Wielką atrakcją okazał się "Ptasi Piknik" - spędziliśmy tam aktywnie czas biorąc udział w edukacyjnych warsztatach, konkursach wiedzy, a po wysiłku umysłowym, posililiśmy się  pieczonymi przy ognisku kiełbaskami.     
Rodzice również chętnie angażowali się w gry i zabawy terenowe, największym powodzeniem wśród dorosłych kuracjuszy cieszyła się gra „w karteczki”.
         
Czas upłynął nam szybko i w miłej atmosferze, jedyne „zagrożenie” stanowiły dziki. Dziki w Krynicy Morskiej są wszędzie, całymi stadami maszerowały ulicami, nie zwracały uwagi na klaksony samochodów ani krzyki ludzi. Omijaliśmy więc stada  z daleka i wróciliśmy cali i zdrowi do domu.
STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH RODZIN
"INNA BAJKA"
95-070 Aleksandrów Łódzki
ul. Franciszkańska 14/16
Wróć do spisu treści