projekt 7 - innabajka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści
Projekt „Nad morze po zdrowie”

KOLEJNY TURNUS REHABILITACYJNY JUŻ ZA NAMI!!!
    13 maja 2012 r. w piękny, niedzielny poranek 60 –  osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z rodzicami i opiekunami wyruszyła  w drogę z Aleksandrowa Łódzkiego do pięknej nadmorskiej miejscowości  Mrzeżyno.   
„Nad morze po zdrowie” to kolejny projekt  Stowarzyszenia „Inna Bajka”, którego celem było ułatwienie podopiecznym  dostępu do różnorodnych form rehabilitacji medycznej, wspomaganie  procesu usamodzielniania się dzieci i młodzieży w codziennym życiu,  usprawnianie ich funkcjonowania w społeczności, umożliwienie poznania  ciekawych zakątków Polski, a także szeroko pojęta INTEGRACJA wszystkich  członków „Innej Bajki” – podopiecznych, wychowawców, nauczycieli  oraz  rodziców.    
W czasie 14 – dniowego turnusu w Ośrodku  „Fama-sta” wszyscy mieli możliwość skorzystać z atrakcyjnych form  rehabilitacji takich jak: hydromasaże, wirówki kończyn dolnych i  górnych, rezonansu magnetycznego, zabiegów borowinowych, krioterapii,  refleksoterapii, masaży relaksacyjnych; a także zajęć w siłowni oraz  nordnic-walkingu. Oprócz tego odbywały się zajęcia edukacyjne z zakresu  redagowania różnych form wypowiedzi, warsztaty plastyczne i filmowe. W  organizacji zajęć pomagała pani instruktor kulturalno – oświatowy, która  otoczyła naszą grupę wyjątkową opieką.    
Oprócz codziennych zabiegów pobyt w Mrzeżynie  obfitował w mnóstwo różnych atrakcji. Jak w kalejdoskopie przesuwają się  przed naszymi oczami kolejne fantastyczne wydarzenia, uśmiechnięte  twarze dzieci, ich wesołe żarty i śmiech.    
Pod opieką przewodnika poznaliśmy nie tylko  miasteczko, które było bazą naszego pobytu, ale także Kołobrzeg.  Mieliśmy możliwość obejrzeć historyczne miejsce – w którym odbyły się  zaślubiny Polski z morzem, spacerować po wspaniałym molo i cieszyć oczy  zabytkami tego miasta.
    Wszyscy uczestnicy wzięli też udział w arcyciekawej  wycieczce do Zieleniewa, gdzie znajduje się miasteczko „Dziki Zachód”.  Atrakcji było mnóstwo: malowanie twarzy, przejażdżki konne, poznawanie  życia i zwyczajów mieszkańców dawnej Ameryki, przejażdżki karuzelą,  edukacyjne zajęcia przyrodnicze (oglądanie i poznawanie zwyczajów  różnych gatunków zwierząt i ptaków), strzelanie z łuku, ćwiczenia  zręcznościowe w „kuli wodnej” , gry i zabawy takie jak przeciąganie liny  i wyścigi, przejażdżka traktorem oraz zabytkowym motorem wojskowym.  Wszyscy uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem „Dzikiego Zachodu”!
 

Turnus obfitował też w artystyczne zajęcia plastyczne.  Tworzyliśmy między innymi prace na konkurs „Pocztówka z Mrzeżyna”,  „Kredą malowane”, „Najpiękniejszy nadmorski widok”.    
Jednym z zabawniejszych momentów w czasie naszego  pobytu był udział  w „Neptunaliach”. Wszyscy musieli wykonać bardzo  trudne zadania. Byliśmy nawet narażenia na kontakt zimną wodą Bałtyku.  Ale czego się nie robi dla przygody i łaskawości Neptuna i Prozerpiny!  Kto przeszedł próbę wody, odwagi i siły dostawał nowe imię i piękny  dyplom, a przede wszystkim miał możliwość uściśnięcia zimnej dłoni Króla  Mórz (oscarowa charakteryzacja pani Marii Tosik)  i ucałowania rączki  jego Żony (pani Walczyk). Po „Neptunaliach” w Ośrodku zaroiło się od  Zwinnych Delfinów, Figlarnych Śledzi, Różowych Krewetek i Uśmiechniętych  Szprotek.   
W czasie pobytu organizowane były  też wieczory  filmowe, w trakcie których młodzież poznała słynną trylogię Luca  Bessona  o przygodach Artura i Minimków i miała możliwość uczestniczenia  w dyskusji na temat użycia w filmie przygodowym nowoczesnych technik  animacji oraz ulubionych postaciach z bajek i filmów.    
Każdego dnia po zabiegach rehabilitacyjnych  odpoczywaliśmy na plaży, spacerowaliśmy brzegiem morza i braliśmy udział  w zajęciach sportowych i rekreacyjnych.
Odbyło  się także jedno wieczorne ognisko z mini – dyskoteką i pieczeniem  pysznych kiełbasek; zabawa karaoke, w czasie której wiele osób mogło  popisać się ciekawą barwą głosu i umiejętnościami wokalnymi. Wszyscy  uczestnicy chętnie brali udział w zabawie.      
W czasie naszego pobytu odbyło się wiele dyskotek,  wieczorków tanecznych i integracyjnych, ale najbardziej zapadł w pamięć  „Wieczór Ślubów”. Impreza połączyła wszystkich podopiecznych, tańce  trwały wiele godzin, a ponadto przedstawiciele Ośrodka „Fama-sta”,  którego byliśmy gośćmi przygotowali dla nas poczęstunek godny wesela:  napoje, soki, pyszne ciasta i patery z owocami.    
Pobyt zakończył się wspólnym deserem ufundowanym przez  Organizatorów wypoczynku w jednej z nadmorskich restauracji. Zjedliśmy  pyszne gofry oraz lody i poszliśmy na pożegnalny spacer urokliwymi  uliczkami Mrzeżyna.
     
Wyjazd był bardzo udany. Uczniowie i ich rodzice wypoczęci i zrelaksowani wrócili do swoich domów.

STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH RODZIN
"INNA BAJKA"
95-070 Aleksandrów Łódzki
ul. Franciszkańska 14/16
Wróć do spisu treści